Akcesoria do odkurzaczy centralnych

 

 
Odkurzacze centralne są coraz popularniejsze nie tylko w biurowcach i halach przemysłowych, ale również domach prywatnych. Choć koszt początkowo może wydawać się dość spory, to jednak jest to inwestycja na wiele lat, która pozwala na oszczędność czasu oraz wygodę sprzątania. Podstawowy zestaw składa się z jednostki centralnej, systemu rur PCV oraz gniazd. Za ich pomocą można dokładnie odkurzyć pomieszczenia, warto natomiast zainwestować w dodatkowe wyposażenie. Specjalne akcesoria do odkurzacza centralnego pozwalają na skuteczniejsze sprzątanie w prosty sposób i efektywny sposób.
 
 
Producenci często oferują zestawy, które zawierają rozmaite akcesoria do odkurzaczy centralnych, dzięki czemu nie musisz kompletować wyposażenia samodzielnie. Warto zapoznać się z opisem zestawu oraz poszczególnymi częściami, bowiem zakres akcesoriów może różnić się w zależności od modelu. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wąż ssący. Istotne są zwłaszcza jego wymiary: w zależności od długości węża i rury przedłużającej sprzątanie zakamarków może być łatwiejsze lub trudniejsze. Bardziej profesjonalne węże posiadają również system regulacji mocy ssania. Jeśli rozmieszczenie gniazd nie będzie da Ciebie zadowalające, możesz naprawić sytuację poprzez zamówienie dłuższych akcesoriów. Do zestawu zalicza się często również separator. Jest to metalowy pojemnik odporny na uszkodzenia mechaniczne połączony ze wzmocnionym wężem. Sprawdzi się doskonale w domach z kominkiem. Odkurzanie popiołu i resztek drewna za pomocą tradycyjnego zestawu może zakończyć się zapchaniem lub uszkodzeniem całego systemu.

Na rynku dostępne są również specjalne separatory do usuwania wody. Kolejnym przydatnym elementem jest automatyczna szufelka; nad podłogą możesz zamontować specjalny otwór, przez który wessane są drobne zanieczyszczenia. Takie rozwiązanie pozwala na szybkie usunięcie piasku, okruchu czy drobnych liści, które zbierają się czasem w korytarzu, wiatrołapie lub kuchni. Aby efektywnie wyczyścić dywany i tapicerki możesz skorzystać z turboszczotki. Szereg końcówek pozwala na czyszczenie poszczególnych sprzętów. Dobrą inwestycją jest także specjalna szczotka do sprzątania samochodu. Jeśli planujesz również regularne sprzątanie garażu, możesz zainwestować w osobny zestaw: wąż, rura przedłużająca oraz szczotki mogą zabrudzić się podczas czyszczenia tych powierzchni.

Zamiast korzystać z zestawu domowego, możesz przechowywać akcesoria w garażu i korzystać z nich w razie potrzeby. Właściciele czworonogów z pewnością docenią obecność specjalnych szczotek do wyczesywania pupili oraz usuwania sierści z dywanów oraz mebli. Do twardych posadzek świetnie sprawdzą się szczotki o przedłużonym włosiu; korzystanie z nich ułatwia codzienne odkurzanie. Szeroki wybór szczotek, ssawek oraz innych akcesoriów dostępnych zarówno w zestawach, jak i pojedynczo pozwala na skompletowanie całego niezbędnego wyposażenia. Dzięki niemu możesz korzystać ze swojego odkurzacza centralnego w pełni oraz stosować go do oczyszczania wielu różnorodnych powierzchni.

Odkurzacz centralny – zestaw podstawowy i akcesoria znanych marek

Zarówno zestawy podstawowe odkurzaczy centralnych, jak i wszechstronne akcesoria uzupełniające dostępne są u nas w wielu interesujących wariantach i modelach. Jeśli interesuje Państwa odkurzacz centralny, zestaw na miarę Państwa oczekiwań pomogą dobrać doświadczeni doradcy firmy COMFORT SYSTEM. Warto wspomnieć, że w naszym e-sklepie znajdą Państwo produkty znanych, sprawdzonych marek – jesteśmy wyłącznym importerem systemów centralnego odkurzania oraz odkurzaczy centralnych takich marek, jak Disan, Venton, Enke czy Ergox.
 

Wyłączny importer

 

 
 
 
 

Producent

 

 
 


Nowoczesnego systemu
gniazda ssącego ATOMIC


Wysokiej klasy Separatorów do popiołu z kominka
COBRA INOX oraz DRAGON PROFI


Rozpalacza do grilla
ze stali INOX